0 Kč

BVLGARI LE GEMME COLLECTION 2022
Cesta po stopách BVLGARI klenotů pokračuje. 
Oblíbenou kolekci představujeme v nové podobě.


Už od antických časů spolu šperky a parfémy vytvářejí jedinečné milostné spojení. Obojí se coby cenné mistrovské kousky dokonale doplňují. Každá z vůní BVLGARI LE GEMME ztělesňuje některý z drahých kamenů a na špičce víčka flakonu má zasazený hladce zbroušený drahokam. Všechny vůně jsou mistrně „vybroušené“ do nejmenšího detailu stejně jako kterákoliv jiná kreace z dílny Bulgari s nezaměnitelným dotekem legendárního románského šperkaře.
Cesta BVLGARI voňavých klenotů započala v roce 2014 s cílem vdechnout život příběhům na pozadí oslnivých drahokamů, jež představují samotná srdce těchto mnohotvárných vůní.
Nyní se kolekce BVLGARI LE GEMME posouvá ještě dál, a to díky znovuuvedení několika nejoblíbenějších parfémů v nové genderově neutrální podobě, zvoucí zákazníky zvolit si vlastní cestu na základě svých vlastních čichových preferencí, od výrazně svěžích a ohromujících nektarů až po směsi neodolatelných koření, pryskyřic a vzácných dřev. Každá z vůní byla vytvořena se stejnou péčí jako ručně dělané šperky a je výsledkem spolupráce těch nejprestižnějších světových mistrů parfumérů. 
Pro rok 2022 se navíc kolekce zahalila do originálních obalů reprezentujících svěží skok směrem k novodobé modernitě. Ikonická podoba flakonu ve tvaru obelisku zůstala zachována, avšak jeho obálka byla redesignována tak, aby zdůraznila autentický podpis značky BVLGARI a zároveň každý unikátní drahokam. V duchu eko přístupu k designu obalů byla navíc optimalizována velikost krabičky, což umožnilo úsporu 11 tun kartonu na každých 100 tisíc kusů vůní. Pro podporu uvedení proměněné kolekce BVLGARI LE GEMME byla vytvořena strhující kampaň vyvolávající emoce v pozadí každé vůně. Od kouzelných džunglí a mysteriózních písků až po bujné lesy, sněhem pokryté vrcholky hor a sluncem políbené mořské břehy – všechny rozmanité podoby nezkrotné přírody se vynořují z flakonu. Oslavují hypnotizující půvab drahokamů a přivádějí k životu evokativní sílu vůní BVLGARI LE GEMME.


BVLGARI LE GEMME FALKAR

„Zbožňuji, když mohu prostřednictvím vůně zachytit perfektní harmonii, kterou vytvořila sama příroda. Tato vůně představuje sen Blízkého východu, novodobou expresi smyslnosti. Je to vášnivý zážitek, lehce hlubší tóny jsou ovinuty tóny šafránu, pižma a oudu.“
Jacques Cavallier, mistr parfumér
VŮNĚ
Vůně FALKAR odráží energii modrozeleného drahokamu, brazilského sokolího oka, jenž chrání cestovatele při jejich výpravách. Pojí se nejen ke vznešenému sokolu, ale rovněž k egyptskému bohu Hórovi se sokolí hlavou. Jeho symbolem je oko a tento drahokam prý dokáže zostřit zrak člověka, umožnit mu lepší vhled. 
FALKAR je dřevitá černě pižmová vůně, která v sobě nese opulentnost Blízkého východu. Otevírá se tóny muškátového oříšku a skořice. Srdce z cypriolu a kadidla je obklopené hřejivě koženými akordy šafránu, vznešeně temným černým pižmem a majestátním oudem. Agarové dřevo, ingredience drahocenná jako zlato, je zde klíčovou esencí. Vůně zanechává nezaměnitelnou stopu a má velmi intenzivní sillage. 
KOMPOZICE
HLAVA: esence muškátového oříšku, skořicová esence    
SRDCE: esence cypriolu, absolut z kadidla
ZÁKLAD: esence oudu, akord koženého šafránu, akord černého pižma


BVLGARI LE GEMME GYAN

„Modrý safír mi byl velkou inspirací pro vytvoření vůně GYAN, protože jsem chtěl přivést k životu temně modrý obraz hor Kašmíru. Cítil jsem, že samostatná pačuli by mohla naplnit mé představy. Práce s pačuli pro mě byla velmi významným momentem celé mé parfémové tvorby. Tato jedinečná esence je nespoutaná a těžko ovladatelná. Rozhodl jsem se proto pačuli esenci pro vůni GYAN rozložit. To znamená pokusit se najít silné a půvabné jádro této dřevité esence, a přitom eliminovat její nežádoucí charakteristiky při snaze ilustrovat temnou modř.“
Jacques Cavallier, mistr parfumér
VŮNĚ
Safír je pro Peršany synonymem čiré modré barvy. V jejich mytologii celá Země spočívá na obrovském safíru, jenž reflektuje svoji barvu od oceánu až do nebe. 
Gyan v sanskrtu znamená „božská moudrost“ – safír, díky schopnosti vytvářet nadpozemské světelné efekty, má neochvějné místo v magii, alchymii a astrologických rituálech.
Dřevitě květinová vůně GYAN je určená modernímu člověku hledajícímu harmonii a stálé hodnoty. Prozářená je štědrou porcí nočního jasmínu, jenž otevírá vůni svojí smyslností, zatímco pačuli ilustruje tajemnost modré barvy safíru. Tato unikátní kreace kombinuje pačuli s květinami a utváří mimořádně rafinovaný parfém s bezkonkurenční sillage. Její dřevitá trilogie, jíž dominuje neobyčejné srdce z indonéského pačuli, vykresluje aristokratickou velkolepost a eleganci drahokamu, kterému vzdává hold.
KOMPOZICE
HLAVA: esence bergamotu, pomerančová esence
SRDCE: absolut z jasmínu, esence sečuánského pepře
ZÁKLAD: pačuli esence, esence cedrového dřeva, absolut z kadidla


BVLGARI LE GEMME YASEP

„Santalové dřevo je jako kameny, představuje něco, co vychází přímo ze země. Sebrali jsme kus přírodní krásy, vložili ji do flakonu a nabídli našim zákazníkům. Charakter vůně YASEP je velmi vznešený a osobitý; přenese vás do úplně jiného světa. Je rovněž ukázkou krásy umění parfémářství, kdy vložíte kus kultury do flakonu, a pošlete jej na cestu kolem světa, jako to dělá Bulgari s kameny.“
Jacques Cavallier, mistr parfumér
VŮNĚ
Vůně inspirovaná krvavě červeným drahokamem jaspisem získala název podle perského pojmenování yašp. Jaspis je považován za afrodiziakum a bývá spojován s fyzickou sílou, odolností a výdrží.
Díky svým ušlechtilým kořenům je YASEP expresí kultury transformované do podoby vůně. Její duší jsou krémové tóny santalového dřeva, jejichž hřejivost a síla vyzařují pocit věčnosti. Toto hodnotné dřevo pocházející ze Srí Lanky a Nové Kaledonie patří mezi nejtradičnější a nejdražší ingredience v parfémářství. Jeho mléčně dřevitý charakter vzbuzuje mnoho emocí. V této kompozici je smícháno s cedrovým dřevem a obklopeno základem z amyrisu a vetiveru.
Vůně YASEP je plná ohně, je rozpustilá a smělá. Dřevitě pižmový akord v ní obklopuje jádro vyzařující ryzí žár. Pomalu se rozhořívající tóny santalového dřeva a pižma rozdmýchává pikantní šok sečuánského pepře a třpytivé záblesky mandarinky.
KOMPOZICE
HLAVA: ESENCE SEČUÁNSKÉHO PEPŘE, ESENCE MANDARINKY
SRDCE: ESENCE SANTALOVÉHO DŘEVA, ESENCE CEDRU
ZÁKLAD: DŘEVITĚ PIŽMOVÝ AKORD, ESENCE AMYRISU, ESENCE VETIVERU 

BVLGARI LE GEMME TYGAR

„Ve vůni TYGAR hraje hlavní roli tygří oko, protože vzhled a historie tohoto drahokamu vystihuje kontrast mezi grapefruitem, citrusovou kůrou a ambrovými tóny. Chromatická dualita tygřího oka, již jsem se pokusil přeložit do podoby vůně, je velmi zajímavá: dualita mezi svěžestí, zastoupenou přirozenou zářivostí grapefruitu, a temností, kterou utváří zemitý charakter esence Ambrox®. Ztělesňuje smyslnost, nezaměnitelnost a silnou osobitost tohoto parfému. Měl bych zmínit, že ambra se zde vyskytuje v takové koncentraci, jež nemá na trhu obdoby: podíl esence Ambrox® je zde mimořádně vysoký. TYGAR je možné popsat jako oslnivý a energický parfém plný kontrastů A rafinovanosti.“
Jacques Cavallier, mistr parfumér
VŮNĚ
Optický efekt utvářený žlutými a hnědými pruhy fascinoval lidi už v antických dobách. Tygří oko – v latině „tigris“ – pro ně představoval drahokam, který vidí vše, propojuje člověka s energií země a slunce, dodává mu mentální sílu a posiluje intuici.
Citrusově dřevitá vůně TYGAR je velmi osobitá a prostoupená nevídanou jasností. Explozivní grapefruit obklopuje akord tmavých dřev a tónů ambry, a tím vystihuje dualitu a jedinečnou energii drahokamu tygří oko. Hned první dojem je překvapivý. Základ vůně je těžší, ale stále v sobě nese lehkost a energičnost.
KOMPOZICE
HLAVA: akord grapefruitu
SRDCE: zázvorová esence, akord ambrette
ZÁKLAD: Ambrox, pižmový akord, esence pačuli, esence vetiveru 

BVLGARI LE GEMME EMPYR

„Vůně se nejprve odhaluje prostřednictvím energicky svěží zázvorové esence, která byla exkluzivně vybrána pro BVLGARI. Santalové dřevo v srdci vůně vytváří naprosto unikátní a nezapomenutelný kontrast.“
Jacques Cavallier, mistr parfumér
VŮNĚ
Už od počátků věků byl minerál pyrit spojován s rodnou vlastí značky Bulgari, Středomořím a zejména Itálií. Je kamenem ohně – pokud udeříte jeho dvěma kousky o sebe, vzniknou ohnivé jiskry. Nejvíce fascinující vlastností pyritu je jeho vrozená dualita. Zvnějšku chladný metalický kámen ukrývá jádro z ryzího ohně. Dnes je jeho význam symbolický, představuje spojení mezi instinktivními a moderními schopnostmi, spojnici se sílou, mocí a odhodlaností, které existují v srdci každého lidského tvora, a jsou motorem pro dosahování úspěchů ve všech rovinách jeho života.
Dřevitá svěžest se prolíná s objímavou hřejivostí santalového dřeva. Vůně se otevírá živými kořeněnými tóny zázvoru exkluzivně vybraného pro Bulgari. Stejně jako oheň pod vrstvou ledu evokuje chladivý povrch pyritu a v něm ukrytou vroucí ohnivou duši.

KOMPOZICE
HLAVA: ZÁZVOROVÁ ESENCE, ECENCE POMERANČE TAROCCO 
SRDCE: ESENCE SANTALOVÉHO DŘEVA, ESENCE CYPRIONU 
ZÁKLAD: ABSOLUT Z LABDANA, BENZOINOVÝ ABSOLUT

BVLGARI LE GEMME AMBERO

„Jantar je klenot, jenž mě velmi přitahuje, je svědectvím historie a skutečným darem přírody. Jelikož jsem chtěl ilustrovat právě tyto jeho aspekty, rozhodl jsem se pracovat s vetiverem. I on má nepřekonatelné spojení se zemí, jelikož je vyráběn destilací z kořene. Získaná esence má pohádkově zemitý, dřevitý a lehce kouřový charakter. Vetiver ve vůni AMBERO je však velmi odlišný od tradičních vetiverových esencí. AMBERO je vystavěno na kontrastu: opozitem k precizně propracovanému a hlubokému vetiveru je esence ze zázvoru získaná CO2 extrakcí, což je nesmírně šetrná metoda. Svěží zázvor pochází z Indie a dodává vůni jiskřivý aspekt díky svému chladivému, citrusově pikantnímu ladění. Vnáší světlo do rafinovaných tónů esence vetiveru. Právě tento kontrast je to, co dělá AMBERO tím, čím je.“
Jacques Cavallier, mistr parfumér
VŮNĚ
Ve všech starých civilizacích byly jantaru přisuzovány mýtické vlastnosti, což dokazují mnohé nálezy od královských hrobek v Egyptě až po Apollonovu svatyni v Delfách. Tento klenot organického původu je na dotek měkký a hřejivý. Paleta jeho odstínů od žluté, přes jemně oranžovou, až po karamelovou připomíná slunce – se kterým bývá pro svoji energii přirozeně spojován. Tento přírodní poklad bohyně Země Gaii fascinoval celý starověk a bývá dáván do souvislosti s regenerací a vnitřním mládím.
Kořen vetiveru bezpečně ukotvuje AMBERO do hlubin země a k břehům Levanty. Pomocí kořeněných, plných, nasládlých a lehce ambrových tónů parfumér vytvořil novodobou interpretaci vetiveru s hřejivým, hlubokým a smyslným srdcem, jež evokuje jantar. Kadidlo vůni dodává mimořádně elegantní charakter. Společně utvářejí zemitý, neotřelý a nezpochybnitelně moderní parfém.
KOMPOZICE    
HLAVA: ZÁZVOROVÁ ESENCE    
SRDCE: AKORD ŠAFRÁNU, ESENCE SEČUÁNSKÉHO PEPŘE, AKORD AMBRETTE     
ZÁKLAD: ESENCE VETIVERU, KADIDLOVÝ ABSOLUT 

Mapa

Aktuality

 • Ferragamo Signorina Unica

  18. 4. 2024

  Signorina Unica Eau de Parfum ztělesňuje mnohostranné pojetí ženskosti, na němž staví značka Ferragamo. Vzdává hold jedinečné esenci, která tkví v každé ženě, a povzbuzuje k přijetí vlastní unikátní osobnosti s elegancí a sebevědomím.

 • Moschino Toy2 Pearl

  18. 4. 2024

  Zářící parfém určený pro všechny osoby bez rozdílu pohlaví je propojením omamného oparu hydroponického jasmínu a svěží jiskřivosti slaného citronu. Vůni ukrývá fascinující, éterický a proměnlivě duhový flakon v ikonickém tvaru medvídka s povrchem inspirovaným mořským dnem a tahitskými perlami.

 • Montblanc Legend Blue

  2. 4. 2024

  Ikonická vůně Montblanc se vrací v nové, svěží, dřevitě aromatické podobě prezentované v průhledném modrém flakonu.

 • GANT Eau de Toilette

  29. 1. 2024

  GANT, kultovní značka klasického amerického sportovního stylu, s hrdostí představuje svoji novou pánskou vůni. 

 • MAVALA Whisper Collection

  25. 1. 2024

  Vítejte v křehkém světě nové kolekce laků Whisper značky MAVALA: jarní trend pro rok 2024!

 • MATIS SENSI-COLD CREAM

  19. 12. 2023

  Jedná se o krém, který vytváří skutečnou ochrannou bariéru proti chladu a chrání pleť před teplotami klesajícími k nule. Navíc pokožku zároveň vyživuje, zklidňuje a harmonizuje.

Archív