0 Kč

La Prairie RADIANCE PURE GOLD

“JE TO OKAMŽIK OZÁŘENÝ ZLATEM, JAKÝ SI ČLOVĚK PAMATUJE CELÝ ŽIVOT –

JAKO BY SE HO DOTKLA KOUZELNÁ HŮLKA.”

MARGARET BOURKE-WHITE

 

ZLATÁ HODINA NA ŠTÍTECH ALP

Okouzlující a fascinující majestát švýcarských Alp v nás budí úžas. Jejich prastarý původ, věčně zasněžené svahy a vznešené vrcholky hor zasahují údivem srdce všech, kteří mají to štěstí na ně pohlížet.

A přesto tato krása dosahuje ještě větších výšin, když slunce začne na obloze klesat a jeho paprsky se prodlužují a hladí horské svahy. To jsou okamžiky, kdy se krása vznáší v celé své majestátnosti a vévodí všemu. Jsou to chvíle čisté panenské záři, záře, nad kterou není. Je to pomíjivý okamžik, kdy je krása povýšena na dokonalost – dokonalost zlaté hodiny v korunách Alp.

SYSTÉM DIFÚZE ČISTÉHO ZLATA

La Prairie, inspirovaná tímto prchavým okamžikem, se snaží tuto jedinečnou záři znovu zachytit a předat ji pokožce ve snaze prozářit ji tak, jako by byla osvícena zevnitř.

Takovou krásu může přenášet jedna drahocenná a vzácná přísada: zlato. Ušlechtilý kov, jehož vřelý a lichotivý lesk dokáže vzdorovat času, je trvalý a stálý. Lesknoucím se vrcholkům propůjčuje svou záři.

Zlato se pyšní jedinečnými vlastnostmi, které se nenacházejí v žádném jiném nerostu. Jeho jedinečný odstín způsobují elektrony, které pohlcují energeticky obohacené modré světlo a odrážejí žluté světlo jako hřejivý tón podobný tomu, který se nachází v prozářené pleti.

Lesk zlata však nemá jen zrcadlící efekt. V submikronovém měřítku se velká část atomů zlata koncentruje na povrchu zlatých částic, což umožňuje připojení aktivních složek. Tyto účinné látky se poté při doteku s pokožkou ze zlatých částic řízeně uvolňují, což zajišťuje stálou difúzi aktivních látek zvláště vhodných pro devitalizovanou pokožku, která je křehká, tenká, suchá, drsná, matná, a trpí nedostatkem živin. K tomuto choulostivému stavu mohou přispět jak podmínky okolního prostředí, tak fyziologické změny. Když je pokožka devitalizovaná, je méně vnímavá k živinám, což vede ke zpomalení procesů její obnovy.

Pro řešení této zvláštnosti devitalizované pokožky vyvinula La Prairie nový a exkluzivní systém difúze čistého zlata (Pure Gold Diffusion System), jehož cílem je okamžitě prozářit pokožku a dodat jí dvě klíčové vyživovací složky, které pomáhají vyrovnat ztrátu vnímavosti pokožky vůči živinám. Tento systém funguje v sekvenci tří následných vln. Nejprve nastává uložení zlatých částic na povrchu pokožky, což způsobuje její okamžité prozáření. Poté následuje intenzívní infúze vyživujících aktivních složek ve volné, nikoli vázané formě.

Aktivní složky po aplikaci okamžitě proniknou do pokožky a zahájí její výživu a revitalizaci. Sekvenci poté dokončí postupné uvolňování vyživujících aktivních látek připojených k submikronovým částicím zlata. Jakmile se uvolní, proniknou do pokožky ve zpožděné infúzi, která zajišťuje udržení jejich optimální hladiny v pokožce, a dále podporují dlouhodobou rekonstrukci pleti.

Pokožka je poté prozářená, vyživená a vyhlazená.

RITUÁL KOLEKCE PURE GOLD

Tento multisenzorický zážitek z kolekce Pure Gold začíná třpytivým sérem Pure Gold Radiance Concentrate. Hustý fluid se leskne příslibem nadcházejícího pocitu luxusní péče. Kapka za kapkou se vpíjí do pokožky a zanechává po sobě náznak čistého zlatého jasu. Opalescence pleťového krému Pure Gold Radiance a očního krému Pure Gold Radiance připomíná zasněžené vlnící se alpské vrcholky a bohatství v nich ukryté. Každý produkt z kolekce Pure Gold má jemnou vůni, která zachycuje představu jedinečných štítů Alp při západu slunce.

Typická jemná vůně kolekce Pure Gold udává tón projasněnému prožitku, zatímco rituál Pure Gold dodává okamžitý jas a stejně tak má i dlouhodobé přínosy pro pleť, a to díky třem odlišným recepturám, které naplňují představu dokonalosti zlaté hodiny. Pokožka ihned získává zdravou a mladistvou záři, která jako by vycházela zevnitř. Postupem času se její celková struktura zdokonaluje. Obnoví se její krása a zmírňuje se dopad environmentálních a fyziologických změn.

Díky kolekci Pure Gold je pokožka projasněná, vyživená a vyhlazená, a vyzařuje dokonalost zlaté hodiny odrážející se ze sluncem ozářených alpských štítů.

KOLEKCE PURE GOLD

 

SÉRUM PURE GOLD RADIANCE CONCENTRATE

Toto bohaté sérum poskytuje pokožce okamžitou a dlouhodobou záři. Tato receptura obohacená systémem difúze čistého zlata pokožku vyhlazuje a zdokonaluje její strukturu, oživuje její vzhled a sjednocuje tón pleti.

Radiance Pure Gold Concentrate, 30 ml, 20.790 Kč

  

KRÉM PURE GOLD RADIANCE

Tento luxusní hydratační krém rozjasňuje pleť tónem čistého zlata a navrací jí záři, kterou odnesl čas. Obsahuje systém difúze čistého zlata a dodává pleti živiny, zjemňuje ji, vyhlazuje její strukturu, zklidňuje a do hloubky ji hydratuje.

Radiance Pure Gold Cream, 50 ml, 20.790 Kč

 

OČNÍ KRÉM PURE GOLD RADIANCE

La Prairie zachycuje zářivý mladistvý jas pomocí očního krému Pure Gold Radiance, který je rovněž obohacený systémem difúze čistého zlata. Oční okolí je okamžitě jasnější, hluboce hydratované a vyhlazené.

Radiance Pure Gold Eye Cream, 20 ml, 15.590 Kč

 

NADČASOVÁ KRÁSA

Vize La Prairie, a tudíž i samotný důvod její existence, je vytvářet svět krásy bez časových omezení – svět nadčasové krásy. Je proto jedině přirozené, že La Prairie jde touto cestou prostřednictvím luxusních produktů za cílem, který, stejně jako samotná společnost, usiluje o překonávání hranic času.

 

Představa La Prairie o luxusu tkví v jeho samotné identitě – je nejen vrcholem řemeslného zpracování, ale je také kulturně a eticky na vysoké úrovni. La Prairie přijímá svou odpovědnost za to, aby se svět stal lepším a příjemnějším místem k životu. Její představa znovu definuje to, co znamená snít a toužit – co je to mít radost právě teď a předávat ji budoucím generacím.

La Prairie prodlužuje zážitek zlaté hodiny pomocí svých prvních doplnitelných produktů. Leštěná nádobka každého produktu je vytvořena tak, aby mohla být používána libovolně dlouho. Jakmile je produkt obsažený ve vnitřní skleněné fióle spotřebován, lze ho nahradit novou náplní.

 

LUXUS, KTERÝ NÁS PŘESAHUJE

Představením kolekce Pure Gold La Prairie vstupuje do nové éry ve snaze dát smysl a vytvořit pozitivní změnu prostřednictvím smysluplnějšího luxusu. Je to také ideální okamžik k oslavě závazku La Prairie respektovat a zachovávat krásy svého domova – Švýcarska.

Při této příležitosti La Prairie s hrdostí oznamuje zásadní milník ve svém úsilí o ochranu přírody. Díky množství rozlehlých jezer a vodních toků je Švýcarsko synonymem čistoty, kvality a krásy.

 Je to také země nekonečných alpských ledovců, které jsou obzvláště zasaženy klimatickými změnami, neboť jsou vystaveny účinkům globálního oteplování, a tudíž i výraznějším účinkům plynutí času.

La Prairie, vedena láskou k životnímu prostředí své rodné země a vděkem za inspiraci, kterou jí poskytuje, se rozhodla stát se stálým sponzorem Institutu glaciologie Technické univerzity (ETH) v Curychu a uplatnit tak nadčasovou vizi svého závazku podporovat výzkum ledovců, který probíhá právě na tomto renomovaném pracovišti hodnoceném jako nejlepší v kontinentální Evropě.

Věda je prizma, jehož prostřednictvím La Prairie nahlíží na svět. Vědecký výzkum představuje první krok k pochopení světa, který nás obklopuje, a tvoří základní kámen k zachování švýcarské přírody nyní i v budoucnu.

Jako jedno z předních pracovišť světa zkoumajících dopady klimatických změn je ETH Curych ideálním dlouhodobým partnerem, který může poskytnout hmatatelnou podstatu smysluplné a dlouhodobé vize značky La Prairie.

Tato nová role La Prairie jakožto sponzora glaciologického výzkumu na této univerzitě bezodkladně umožní podpořit dvě průkopnické iniciativy monitorování pohybu ledovců.

V současné době se pohyb a ubývání ledovců sleduje dvakrát ročně – vždy na konci zimy a léta. ETH nedávno zahájila novou monitorovací iniciativu, která umožní sledování ledovců v reálném čase po celý rok a poskytne přesnější měření. Kromě toho vědci z ETH získají trojrozměrné informace o vnitřním prostředí ledovců s cílem detekovat případné vodní klastry, které by v případné náhlého úniku mohly způsobit povodně.

Monitorování tání ledovců a identifikace možných rizik poskytne ETH zásadní poznatky, které budou sloužit k lepšímu pochopení dopadu klimatických změn na ledovce a plánování možných řešení do budoucna.

Tyto iniciativy ETH, které jsou výchozím bodem četných dalších společných projektů a podniků přímo podporovaných ze strany La Prairie, se nejen snaží ochránit typickou švýcarskou krajinu pro budoucí generace, ale také připravují možnosti pro další horské regiony napříč kontinenty, jak výsledky tohoto důležitého výzkumu využít. Tím pomáhají zachovat tyto zamrzlé krajiny, které jsou podstatnou součástí úchvatné alpské scenérie, a stály rovněž u zrodu kolekce Pure Gold – ze Švýcarska do celého světa.

UMĚLECKÉ ROZJÍMÁNÍ NAD ČASOPROSTOREM

Hongkonská umělkyně Carla Chan vytváří únikové zážitky mezi abstrakcí a figurací a dává divákům nahlédnout do senzorického světa, v němž převládá pohyb. Předmět zájmu této umělkyně je příroda, která je pro ni nekonečným zdrojem inspirace a kterou oživuje ve svých instalacích oscilujících mezi skutečností a představou. Aby toho dosáhla, hraje si s pojmem času, který je základní součástí její umělecké praxe.

U příležitosti zahájení své spolupráce s La Prairie byla Carla Chan pozvána do jedinečného uměleckého sídla, prvního svého druhu mezi luxusními švýcarskými usedlostmi, které se nachází uprostřed panenské švýcarské přírody nedaleko velkolepého Matterhornu: Monte Rosa Hut.

Tento architektonický skvost v srdci švýcarských Alp Carle poskytl příležitost přemýšlet o tomto majestátním prostředí jako o jevišti nesčetných variací krajiny žijící v rytmu přírody a hry světla. Tato budova, nazvaná pro své hliníkové vnější stěny odrážející světlo ‘Skalní krystal’, jemně spojuje své modernistické linie s alpskými vrcholky. Tato fascinující budova navržená v ETH Curych, kterou La Prairie podporuje od roku 2019, je energeticky soběstačná a je tudíž symbolem ekologické stavby.

Umělkyně pro La Prairie zachytila a znovu vytvořila zlatou hodinu: okamžik, který oznamuje konec dne, kdy světlo proměňuje krajinu opalizující choreografií barev. Jejím cílem bylo zachytit pohyb času odhalený světelnou křivkou. Jemnými a hřejivými paprsky se těsně před západem slunce opírá do alpských štítů ve zlatavých odlescích. S nimi tančí stíny a přetvářejí prostor, než zcela zmizí za obzorem.

Je to právě tento okamžik, kdy jsou všechny linie ozářeny zlatými paprsky světla, který Carla Chan předvádí ve své instalaci pro La Prairie: prostor mezi odlesky světla. Vytvořením zlaté hodiny Carla Chan zachycuje okamžik hluboké krásy, který vybízí k rozjímání. Čas a prostor se spojily a poskytly pocit věčnosti.

PURE GOLD

ODHALENÁ KRÁSA ZLATÉ HODINY

SYSTÉM DIFÚZE ČISTÉHO ZLATA

REVITALIZUJE · VYŽIVUJE · OBOHACUJE

Mapa

Aktuality

 • Ferragamo Signorina Unica

  18. 4. 2024

  Signorina Unica Eau de Parfum ztělesňuje mnohostranné pojetí ženskosti, na němž staví značka Ferragamo. Vzdává hold jedinečné esenci, která tkví v každé ženě, a povzbuzuje k přijetí vlastní unikátní osobnosti s elegancí a sebevědomím.

 • Moschino Toy2 Pearl

  18. 4. 2024

  Zářící parfém určený pro všechny osoby bez rozdílu pohlaví je propojením omamného oparu hydroponického jasmínu a svěží jiskřivosti slaného citronu. Vůni ukrývá fascinující, éterický a proměnlivě duhový flakon v ikonickém tvaru medvídka s povrchem inspirovaným mořským dnem a tahitskými perlami.

 • Montblanc Legend Blue

  2. 4. 2024

  Ikonická vůně Montblanc se vrací v nové, svěží, dřevitě aromatické podobě prezentované v průhledném modrém flakonu.

 • GANT Eau de Toilette

  29. 1. 2024

  GANT, kultovní značka klasického amerického sportovního stylu, s hrdostí představuje svoji novou pánskou vůni. 

 • MAVALA Whisper Collection

  25. 1. 2024

  Vítejte v křehkém světě nové kolekce laků Whisper značky MAVALA: jarní trend pro rok 2024!

 • MATIS SENSI-COLD CREAM

  19. 12. 2023

  Jedná se o krém, který vytváří skutečnou ochrannou bariéru proti chladu a chrání pleť před teplotami klesajícími k nule. Navíc pokožku zároveň vyživuje, zklidňuje a harmonizuje.

Archív